Zastosowania

zastosowania biometryki

Spółka Security Expert, jako specjalista w dziedzinie zakresie zabezpieczania, monitorowania i wszechstronnej kontroli dostępu, zintegrowała najlepsze oprogramowanie światowego lidera w branży informatycznej Fujitsu oraz technologiczne rozwiązania firmy BioSec, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju system biometryczny VeinSensor.


Systemy biometryczne mają coraz szersze zastosowanie w procedurach uwierzytelniania osób, powoli zostawiając w tyle karty identyfikacyjne i kody PIN. Biometryka staje się powszechna dzięki swojej niezawodności i możliwości łączenia metod biometrycznych z kartami magnetycznymi lub czipowymi. Obszarem stosowania rozwiązań, które umożliwia VeinSensor może być każda sytuacja, w której istotne jest potwierdzenie tożsamości osoby.Stosowanie technologii biometrycznej do usprawnienia rejestracji migrantów w świetle Rozporządzenia Dublińskiego – czytaj artykuł

 

Biometryka w bankowości

Zastosowanie biometrii w bankowości zwiększa bezpieczeństwo transakcji, ogranicza ryzyko oraz zmniejsza koszty identyfikacji klienta. Wykorzystanie jej w procesie płatności może być szansą zwiększenia przychodów banku i wygody klientów.

Bezpieczeństwo systemów dystrybucji gotówki

W firmach z sektora CIT, metoda biometrycznej identyfikacji pracownika i jego uwierzytelnienie, redukuje nadużycia pracowników firm konwojujących gotówkę oraz zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas przechowywania i transportu. Biometria daje pełną gwarancję przy uwierzytelnianiu klienta, konwojenta, pracownika sortowni, jak również przy otwieraniu sejfów oraz skarbców do przechowywania gotówki. Wdrożenie VeinSensor w systemie dystrybucji gotówki gwarantuje pełną kontrolę wszystkich etapów konwoju.

Kontrola dostępu do pomieszczeń i budynków

Kontrola dostępu stanowi ważny element bezpieczeństwa zarówno domu jak i pomieszczeń biurowych, gdzie niepowołane osoby nie powinny mieć wstępu. Identyfikacja biometryczna skutecznie zapobiega przedostaniu się osób niepożądanych do miejsc chronionych, dzięki czemu pracownicy lub mieszkańcy mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie

Szyfrowanie poczty elektronicznej

Poczta elektroniczna to popularna i wygodną metodą wymiany informacji. Jednak przesyłane dane często nie są odpowiednio chronione, a niekiedy nawet w żaden sposób zabezpieczone, dlatego mogą zostać przechwycone i odczytywane przez osoby postronne. Czytnik biometryczny jest w stanie to zmienić!

Kontrola dostępu na obiekty sportowe

Obiekty sportowe na całym świecie wyposażone są w biometryczne systemy identyfikacji, które skutecznie zwiększają bezpieczeństwo i eliminują wejścia osób niepożądanych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij