Enkrypcja poczty elektronicznej

Szyfrowanie korespondencji wewnętrznej

Szyfrowanie poczty wiąże się kilkoma ograniczeniami i utrudnieniami. W odróżnieniu od zwykłego wysłania e-maila, operacja jest nieco bardziej skomplikowana. Na wstępie trzeba zapomnieć o korzystaniu ze swojej poczty w przeglądarce internetowej i korzystania z funkcji zapamiętywania raz wpisanego hasła. Do szyfrowania niezbędne jest zainstalowanie klienta poczty i używanie przynajmniej jednego hasła. Następnie należy zainstalować wtyczkę szyfrującą oraz wygenerować klucz prywatny i publiczny. Dodatkowo przy korzystaniu z wielu urządzeń do wysyłania i odczytywania poczty, należy skonfigurować każde urządzenie osobno. Aby cały proces szyfrowania i odszyfrowania przebiegł pomyślnie potrzebne jest zaangażowanie drugiej strony, która musi wykonać te same czynności co my, ale po swojej stronie.

Szyfrowanie poczty

Szyfrowanie poczty jest ważne, gdy chcemy drogą elektroniczną przekazać jakieś istotne informacje. Odpowiednie zabezpieczenie korespondencji wewnętrznej jest bardzo istotne w przypadku przekazywania planów strategicznych, informacji finansowych lub danych personalnych.

Podpisywanie wiadomości

Nieodpowiednie zabezpieczenie poczty ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wysyłania korespondencji fseryjnej. Podpisywanie wiadomości jest istotne, aby uniknąć rozsyłania w naszym imieniu nieprawdziwych lub szkodliwych informacji.

Przy wykorzystaniu technologii VeinSensor można zamknąć cały proces szyfrowania w jednym urządzeniu bez konieczności zapamiętywania haseł, którym jest skaner biometryczny VeinSensor. Kluczem szyfrującym w tym przypadku jest unikalna dla każdego człowieka sieć naczyń krwionośnych dłoni. Ze względu na konieczność wykorzystania takiego urządzenia przez każdego odbiorcę i nadawcę, to rozwiązanie świetnie nadaje się do wdrożenia w firmach, korporacjach i bankach. Łącząc najwyższy poziom bezpieczeństwa z wygodą obsługi, takie rozwiązania zabezpieczą przesyłane dane elektroniczne wykorzystując do tego biometrykę, a tym samym instytucję przed prawnymi konsekwencjami lub stratami finansowymi.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij