Kontrola dostępu do pomieszczeń i budynków

System identyfikacji biometrycznej używany jest do kontrolowania dostępu i ochrony ważnych pomieszczeń oraz budynków. Ze względu na rosnące zagrożenia, już nawet niektórzy zarządcy domów w Europie zaczęli używać zabezpieczeń biometrycznych do kontroli osób mających uprawnienia do wejścia do budynku.

Coraz częściej spotykamy się z potrzebą ochrony dostępu do budynków oraz poszczególnych pomieszczeń. Często też istotna jest weryfikacja osób posiadających uprawnienia do dostępu do chronionych obiektów z rejestracją oraz archiwizacją danych personalnych oraz czasu wejścia i wyjścia. Popularne metody, takie jak klucz mechaniczny, czy też prosty zamek szyfrowy nie dają takich możliwości jakie zapewniają nowoczesne rozwiązania biometryczne. Klucz łatwo jest wykraść i podrobić, hasło można zapomnieć albo nieświadomie udostępnić osobom trzecim. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest biometryczna metoda kontroli dostępu oparta na czytniku VeinSensor.

VeinSensor może być wykorzystywany w systemach kontroli dostępu do budynków, miejsc lub urządzeń, które zawierają dane personalne lub inne poufne informacje. Takimi miejscami mogą być:

  • skarbce banków
  • magazyny akcyzowe
  • magazyny broni palnej i amunicji
  • serwerownie
  • kancelarie tajne
  • laboratoria
  • działy badawczo- rozwojowe, prototypownie
  • centrale firm handlowych, gdzie np. są przechowywane strategiczne umowy handlowe, dane klientów
  • dostęp do ujęć wody

Głównym zadaniem instalacji kontroli dostępu jest ograniczenie osobom nieuprawnionym dostępu do konkretnych budynków lub pomieszczeń. Weryfikacja kto, kiedy i do jakich miejsc uzyskał dostęp albo z tego dostępu korzystał.

Aktualnie większość projektowanych budynków biurowych, administracyjnych, produkcyjnych czy obiektów sportowych wyposaża się w zaawansowane systemy ograniczenia i weryfikacji dostępu. Wdrożenie takiego systemu umożliwia nadzór nad pracownikami, zwiększa bezpieczeństwo dostępu do zasobów i majątku firmy oraz ogranicza dostęp osób niepowołanych.

Kontrola biometryczna jest najbardziej zaawansowaną formą kontroli dostępu. Stosowana w budynkach i pomieszczeniach wymagających najwyższych standardów zabezpieczeń. Czytniki kontroli dostępu umożliwiają dostęp do pomieszczeń tylko wybranym i upoważnionym osobom. Weryfikacja użytkownika przez czytnik odbywa się po zeskanowaniu sieci naczyń krwionośnych dłoni. Systemy kontroli dostępu w sposób szybki i niezawodny pozwalają kontrolować dostęp.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij